Tvarové řezání a ohýbání plechů a trubek

Samostatnou kapitolou je tvarové vyřezávání součástek z plechů, či jiných plochých polotovarů. K tomu využíváme unikátní stroj a to řezání vláknovým laserem.
 • Řezání vláknovým laserem

  Pro dělení plechů o tloušťkách 0,3 – 10 mm jsme zakoupili CNC vláknový laser, který vyniká 3x vyšší účinností oproti klasickým CO2 laserům a tím výrazně šetří náklady na elektrickou energii, což nám umožňuje provádět tuto operaci levněji, než jiní s CO2 lasery. Celý pracovní prostor je opláštěn, aby se zamezilo úniku škodlivin a odrazu laserového paprsku do výrobní haly. Proces řezání se sleduje prostřednictvím kamery a obrazovky. V roce 2022 jsme s nákladem 2,5 mil.Kč provedli modernizaci laseru spočívající v instalaci modernějšího a výkonnějšího laserového zdroje a řezací hlavy s možností změny ohniska pro propal a vlastní řezání. Díky tomu se nám podařilo zrychlit doby řezu jednotlivých součástek a tím i dále snížit spotřebu elektrické energie. 


   

  Technické parametry CNC laserového řezání:

  Typ stroje:NESSAP GAMA 3015 4kW
  Pracovní plocha stroje:2x1500x3000 mm
  Maximální tloušťka pro tvarový řez konstrukční oceli:12 mm
  Maximální tloušťka pro tvarový řez nerez oceli:5 mm
  Maximální příkon stroje:12 kW
   

  CNC ohraňovací lis

  Na tvarového ohýbání plechů používáme CNC ohraňovací lis. Zde lze ohýbat plechy do tloušťky 6 mm a délky 2,5 metru. Pohyb ohýbacího nástroje i zadních dorazů jsou řízeny programem.

  NC ohýbačka trubek

  Na ohýbání trubek máme NC ohýbačku, která bezpečně ohýbá trubky od 18x1,5mm do rozměru 40x2 mm. Má délkové i prostorové digitální odměřování a programem řízenou ohýbací hlavu. Zhotovujeme na ní i velmi komplikované trubkové součástky, které mají 7 prostorových ohybů.