O co usilujeme?

 • Jak naše výrobky prodáváme

  Výrobky DAKR prodáváme výhradně ve specializovaných prodejnách zahradní techniky, které současně zajišťují i záruční a pozáruční servis. Celkem máme v České republice asi 250 smluvních prodejních a servisních míst.

  S ohledem na to, že chceme, aby dostali naši zákazníci nejlepší předprodejní a poprodejní servis, nenabízíme naše výrobky v žádné síti obchodních řetězců. Naše ceny jsou pečlivě kalkulovány a snažíme se aby měli všichni naši zákazníci stejné podmínky a jeden nemusel doplácet na slevy jiného.

  Prodejci jsou nezávislí a nemají povinnost opravovat stroje prodané jinými obchodníky, proto doporučujeme nakupovat u prodejce poblíž Vašeho bydliště.

 • Jsme český výrobce, nejsme překupníci kontejnerů z Asie.

  Dříve se na výrobky povinně uvádělo, kde byly vyrobeny, to ale nevyhovovalo firmám, které dovezou z Asie většinu nejdůležitějších součástek a dílů, v Evropě to smontují, přišroubují výrobní štítek a tváří se, že to nemá s Čínou vůbec nic společného. Většinou na tomto zboží naleznete řadu nálepek a nápisů, ale ani slovo o tom, v jaké zemi bylo skutečně vyrobeno.

  Překupníci zřejmě vědí, proč taktně mlčí o zemi původu, bohatnou na tom totiž jenom oni a naopak chudnou všichni ostatní lidé v Evropě, kteří ztrácí práci a také státy, které potom nejsou schopny bez velkých dluhů zajistit pro své občany odpovídající zdravotní péči, vzdělání a důstojné prožití stáří. Pro evropské výrobce není jednoduché konkurovat asijským firmám, které nemají téměř žádné náklady na zdravotní a důchodové zajištění svých zaměstnanců či na likvidaci jedů poškozujících životní prostředí. Evropa je zcela otevřena dovozu veškerého zboží z Asie od kvalitních výrobků, přes nepovedené a nelegální kopie až po nekvalitní aušusy, ale většina asijských zemí si svůj domácí trh proti dovozu cizího zboží mnoha předpisy velmi pečlivě chrání. Je spolehlivou cestou do chaosu a úpadku, jestliže se z většiny evropských výrobců stanou montéři výrobních štítků na čínské výrobky.

  DAKR má vlastní vývojové a konstrukční oddělení a prototypovou dílnu. Náměty a nápady sbíráme od zákazníků, prodejců i servisních pracovníků. U složitějších věcí spolupracujeme především s vysokými školami. Pro konstrukční modelování používáme počítačový program Invertor. Po zhotovení první konstrukční dokumentace se vyrobí prototyp, kde se odzkouší jednotlivé funkce stroje. Poznatky ze zkoušek se zapracují do dokumentace, vyrobí se druhý prototyp a ten je opět důkladně odzkoušen. Mimo to je ještě potřeba absolvovat zkoušky a ověření podle norem ve zkušebnách. Pokud je výsledek vnitřních i externích zkoušek dobrý, vyrobí se první výrobní serie, a ty se již běžně prodávají zákazníkům. Poznatky od zákazníků z provozu systematicky sbíráme po celou dobu, kdy stroj vyrábíme a opakující se připomínky či náměty na vylepšení promítáme do výkresů a následně i výrobků. Přicházet na trh s novinkami a neustálé zlepšování současných výrobků je základ naší podnikatelské filozofie.

  DAKR vyrábí přímo ve firmě všechny plechové a trubkové díly i obráběné ocelové součástky. Sám vyrábí svařence a provádí veškeré lakování a montáž. Kola s ráfky, plastové díly, zinkování, kalení a mechanické převodovky se nakupují od českých výrobních firem. Ložiska, lanka a klínové řemeny nakupujeme rovněž od českých obchodních firem. Motory Briggs&Stratton použité na našich strojích se vyrábí v USA, motory Honda v Evropě a motory Jikov v České Republice. Hydrostatické převodovky Tuff Torq se vyrábí v Japonsku. Několik menších součástek nakupujeme také od výrobců ve Francii a Itálii. Zametací kartáč pro stavebnici Panter vyrábí Laski Smržice a všechny ostatní stroje a nástavce v tomto katalogu jsou zkonstruovány a vyrobeny firmou DAKR v České Republice.