O co usilujeme?

Stroje DAKR musí spolehlivě a dobře fungovat

Začíná to ve vývoji a konstrukci. Vymyslet to tak, aby to dobře fungovalo, ale taky aby to bylo jednoduché a vyrobitelné. Potom stroj velmi důkladně odzkoušet v náročných podmínkách, promítnout poznatky ze zkoušek zpět do výkresů. Potom, co se stroj začne vyrábět, tak každoročně vyhodnotit náměty a připomínky od zákazníků, prodejců a servisáků. Jestliže vyhodnotíme, že něco můžeme udělat lépe, tak se změna na stroji udělá jak nejrychleji je to možné.

Stroj DAKR musí zákazníkovi sloužit k mnoha různým pracem

Kolem domu potřebujete udělat řadu různých prací. Posekat nebo zmulčovat a shrabat trávu, převézt náklad, zamést chodník, odklidit sníh, podrtit větve, zorat nebo zkypřit záhony. Samozřejmě si můžete nakoupit na každou práci speciální stroj. Je to drahé. My se snažíme, abyste jedním strojem mohli dělat různé práce. Proto používáme systém pohonné jednotky a pracovních nástavců.  

Naše stavebnicové stroje se přizpůsobují Vašim potřebám

Pokud na počátku potřebujete jen sekat trávu, tak koupíte sekačku. Až zjistíte, že se s celoplošným podběhem špatně seká polehlá tráva, tak si můžete dokoupit sečení s jedním žacím talířem. Jestli za několik let budete chtít mulčovat, tak dokoupíte pracovní nástavec a budete mulčovat. Když už budete chtít při práci raději sedět, tak si dokoupíte sedačku. Pokud se rozhodnete, že začnete obdělávat pole a potřebujete k tomu jinou pohonnou jednotku, tak Vám staré nástavce budou pasovat i na tu novou.

Zajištěný servis a náhradní díly 

Řada našich zákazníků má naše stroje v provozu již více než 20 let. Je to náš cíl. Proto prodáváme jen přes síť kamenných prodejen s fungujícím servisem. Lákavé nabídky na velké tržby prodejem přes mamutí e-shopy a obchodní řetězce odmítáme. Chceme, aby bylo každému zákazníkovi vysvětleno, jak stroj obsluhovat a udržovat. Aby věděl, kde najde člověka, který mu opraví poruchu se kterou si nedovede poradit sám. Snažíme se mít skladem potřebné náhradní díly, abychom je mohli poslat ihned zákazníkovi. Samozřejmě v něčem jsme závislí na dodavatelích a tak se občas stalo, že nebyly třeba náhradní motory nebo převodovky. Věřte, že to ale vždy řešíme jak jen to co možná nejrychleji jde i třeba za cenu našich vysokých vícenákladů ve formě letecké dopravy anebo následného zvyšování zásob problematických dílů.  

Kvalitní výrobek za dobrou cenu

Vše co můžeme vyrábíme sami na špičkových strojích. Na dělení hutního materiálu máme CNC pásovou pilu a několik poloautomatických pil, na plechy CNC vláknový laser a CNC ohraňovací lis. Svařujeme na dvou robotizovaných pracovištích s roboty FANUC a Yaskawa. Na obrábění máme 3 CNC soustruhy, 1 CNC soustruh s poháněnými nástroji a protivřetenem a 4osé CNC obráběcí centrum. Trubky ohýbáme na prostorové NC ohýbačce. Součástky čistíme v automatickém metacím boxu a lakujeme v práškové lakovně vypalovací barvou. Samozřejmě to není úplný výčet všech strojů. Máme zaveden systém řízení kvality ISO 9001:2018, který každoročně obhajujeme. Vše financujeme z vlastních zdrojů bez bankovních úvěrů, ceny výrobky tedy nemusíme navyšovat o úroky, které bychom museli z úvěrů platit. Vyrábíme ve velkých seriích abychom minimalizovali ztrátové časy při přechodu z jednoho výrobku na druhý.