O společnosti

Slovo majitele

Firma DAKR je česká strojírenská firma založená v roce 1990. Na počátku byla myšlenka vyrábět bubnové sekačky pro lidi, nadšení z možnosti svobodně podnikat a prázdné kapsy. Díky píli a vytrvalému úsilí jsme se postupně rozrostli až do dnešní podoby. Máme již více než 100 zaměstnanců, naše roční tržby za vlastní výrobky přesahují 100 milionů korun a prodáváme ve většině evropských zemí.

Jsme skutečný český výrobce. Máme vlastní vývoj se spoustou unikátních technických řešení. Pro stroje s motory 3 okolo 190 cm vyrábíme rotační diskové sekačky se záběrem 125 cm, když běžný záběr rotačních sekaček končí šířkou 70 cm. Díky řízeným sedačkám se zatáčí elegantně a lehce jejich koly a Vy nemusíte nijak manipulovat těžkými pohonnými jednotkami. Unikátní systém chlazení hydrostatických převodovek nám umožňuje jejich použití pro orbu při zachování komfortu plynulé volby rychlosti stroje směrem vpřed i vzad. Toto jsou tři z řady našich nápadů, které si chráníme důsledně užitnými vzory, a proto je u žádného jiného evropského výrobce nenaleznete.

Díky neustále se zvyšujícím požadavkům na bezpečnost obsluhy i dalších osob podle novelizace normy ČSN EN 12733, která vešla v platnost v únoru 2020, je nově u rotačních sekaček a mulčovačů celá zadní polovina žacího talíře zakryta až pod úroveň nožů pevným krytem. Toto řešení jsme zvolili u strojů značky Proton, Tekton a Triton. Druhou možností podle normy je mít pevnou zábranu okolo celého žacího talíře ve vzdálenosti 20 cm od konce žacích nožů, a k tomu zábrany zamezující odmrštění předmětů, kamínků apod. ve všech směrech. Tento způsob jsme použili například u sekaček Panter RZS70K a RZS121. Díky pružnosti a rychlosti vlastního vývoje a výroby jsme byli schopni urychleně splnit nové požadavky normy, a nejsme proto nuceni nabízet sekačky s nepovoleně a nebezpečně odkrytými žacími talíři a noži. Kryty jsou u nás vždy zahrnuty v ceně sekačky a není je nutné dokupovat zvlášť.
Velký důraz klademe na výrobu. Máme dvě plně automatizovaná robotizovaná svařovací pracoviště, vláknový CNC laser na tvarové součástky z oceli, 4 CNC soustruhy, 1 CNC obráběcí centrum, CNC ohraňovací lis a řadu dalších specializovaných strojů. Již dnes víme, že naše vybavenost přesto nestačí, a do moderních strojů, automatizace, digitalizace i do stavebního rozšíření výrobních prostor budeme dále investovat.

V prodeji se snažíme zjistit přesné potřeby zákazníka k jeho práci a nabídnout mu k tomu nejvhodnější stroj. Nabízíme nejrůznější varianty sekání trávy, a tak dokážeme nabídnout i jiné možnosti, než jen stále dokola nabízet sekání pouze bubnovou sekačkou. Sekat trávu můžeme jednoduchým nebo dvojitým talířem na jednobubnovém sečení, dvoububnovým a diskovým sečením, anebo ji drtit nožovými či cepákovými mulčovači. Každé žací ústrojí má své výhody a nevýhody a hodí se pro určitý typ trávy, či pozemek, je třeba brát také zřetel na to, jak tráva narostla, popřípadě jestli třeba polehla, anebo zda krtek z Vašeho krásně rovného pozemku neudělal motokrosovou trať. Na šest různých způsobů sekání navíc nepotřebujete šest strojů. U nás Vám stačí jedna pohonná jednotka a šest různých pracovních nástavců, protože #dakrjesekani

Pevně věříme, že si z naší nabídky vyberete a stroj DAKR bude Vašim pomocníkem po dlouhou řadu let.