O nás

DAKR je česká rodinná strojírenská firma, která vznikla v roce 1990. Na počátku byla myšlenka vyrábět bubnové sekačky pro lidi, rodinný domek jednoho ze společníků, nadšení z možnosti svobodně podnikat a prázdné kapsy bez peněz. Výroba probíhala, na dnešní poměry, v neuvěřitelných podmínkách. Vrcholem techniky byly jeden klasický soustruh a jedna frézka, ale například plastové podběhy na talíře se dělaly z vyřazených patníků, které se nastříhaly, v kuchyni roztavily v hrnci na vařiči a potom se to vylilo v obývacím pokoji do primitivních forem a tam to chládlo. Přesto řada sekaček z té doby funguje dodnes.

Základ našeho úspěchu je ve slovech rodinná firma. Dnes máme asi 100 zaměstnanců, pracují v ni majitelé, kteří se pomalu ale jistě blíží důchodovému věku, o generaci mladší příbuzní, kteří jsou stále více hlavním motorem firmy a potom jejich děti, které se narodily nedávno a určitě se ještě další narodí. A nejde jen o příbuzné. Mezi zaměstnanci máme řadu skvělých lidí. Chceme aby nedávno i v budoucnu narozené děti a vnuci mohli pokračovat v naší práci, abychom jim předali něco, co má svoji vysokou hodnotu. No a podle toho se musíme k zákazníkům chovat.

Proto nepoužíváme pro zvýšení prodeje vylhané slevy, kdy se něco výrazně předraží a potom se poskytuje velká sleva. Nechceme zákazníky naštvat tím, že po výhodném nákupu s velkou slevou zjistí, že v prodejně za rohem by měl za nižší cenu bez slevy lepší stroj. My chceme být tou prodejnou za rohem. My chceme aby  děti našich zákazníků přišly nakoupit zase do DAKRu, protože tatínek nebo dědeček byli s DAKRem spokojeni.  Neděláme ani žádné akce. Všechny naše stroje jsou trvale po celý rok v akci a dáváme všem zákazníkům nejlepší cenu, které jsme schopni. Ne každý to pochopí a ocení a bez slevy nebo akce prostě nekoupí, ale přesto je zájem o naše výrobky trvale vyšší, než naše výrobní kapacity.

Vydělané peníze investujeme do vývoje nových výrobků a nákupu moderních výrobních strojů. V tom vidíme budoucnost firmy i našich dětí. Proto už netavíme plasty v kuchyni, ale koupili jsme část velkého průmyslového areálu bývalé firmy Karnola a tu jsme přestavěli. Pořídili jsme celou řadu špičkových robotických a automatických CNC strojů a v této modernizaci nadále pokračujeme. Tyto vysoce produktivní moderní technologie nám umožňují mít nízké výrobní náklady a tak úspěšně konkurujeme výrobkům například z Číny. Proto vše co můžeme, si skutečně vyrábíme sami a nakupujeme jen speciální díly, jako jsou například motory z USA a některé převodovky z Japonska. Ale i v tom, co zatím neumíme vyrobit, upřednostňujeme české firmy.
 
Realizace nových nápadů, přijít s něčím úplně jiným, to je co nás baví. Nemyslíme tím nějaké obchodní triky a kejkle, ale stroje pro zákazníky, které umí něco nového.  A tak se můžeme pochlubit, že jako první v Evropě jsme přišli na trh zahradní techniky s bubnovými sekačkami, diskovými sekačkami a rozmetadly soli se speciálním vysypávacím mechanismem. Máme také řadu dalších unikátních konstrukčních řešení, které jsou chráněny českým či evropským autorským právem. Rok 2017 je pro nás v tomto směru také významným milníkem. Přicházíme se čtyřkolovým strojem Panter FD-5, který nemá nikde konkurenci v tom, kolik různých prací je s ním možno dělat. A to na loukách, polích, či při letním i zimním úklidu chodníků a cest. Anebo může sloužit prostě jen jako terénní vozítko při cestách do přírody.
 
Budeme rádi, pokud si vyberete naše výrobky. My i s našimi prodejci se budeme snažit, aby Vám dlouho a spolehlivě sloužily, abyste měli vše potřebné zajištěno a naše stroje Vám vydržely v provozu mnoho let.. Abyste Vy byli naší hlavní reklamou, když pochválíte náš stroj před sousedem.

Nejvíc strojů prodáváme v České republice, ale důležité jsou pro nás i exporty především do Anglie, na Slovensko, do Maďarska, Německa, Francie a Polska. Vyvážíme ale i do celé řady jiných zemí v Evropě, Americe a Africe.