Úklid areálu Biofarmy Turie pri Žilině

BioFarma Turie a.s. se nachází na jižním okraji obce Turie, v malebném prostředí Rajeckej doliny.Od roku 2013 se zde věnují chovu hovězího dobytka se zaměřením na plemeno Limousine a jejich krížence s plemenami Slovenské strakaté a Pinzgau, nyní hospodaří približně na 90 ha půdy. Postupným nákupem kvalitní zemědělské techniky dosáhli soběstačnosti ve výrobě sena a konzervovaných krmiv, což se pozitívně odráží na kvalitě, zdravotním stavu, reprodukci a užitkovosti jejich zvířat.

O chod farmy se stará kolektiv devíti lidí, kteři skutečně odborně a s láskou pečují o zvířata. Na základě mezinárodní spolupráce zde každoročně poskytují třítýdenní odbornou praxi pro studenty z francouzských škol se zaměřením na zemědělství.

Krásné přírodní prostředí Rajeckej kotliny majitele inspirovalo k vybudovaní i ubytovací části. Pro návštevníky je k dispozici několik nadstandardně vybavených dvoulůžkových pokojů s velkou vyhlídkovou terasou či oddychovým altánem s grilem, kde můžou hosté připravit svůj vlastní chutný šťavnatý steak.

Pomoc s chodem farmy zde již nějakou dobu zajišťuje i naše pohonná jednotka Panter FD-3, podívejte se jak stroj obstojí při zametání a sběru nečistot, jako jsou prach, hlína, zbytky slámy apod.

 

Všem, kteří mají rádi kvalitní hovězího maso a zdravý životní styl doporučujeme návštěvu tohoto krásného místa.

 


Zpět na výpis novinek