Údržba stroje před zimou I

Dnes si povíme o tom, co můžeme udělat pro blaho našich motorů.

Mnoho případných problémů na jaře si ušetří ti z Vás, kteří myslí na své motory už teď po sezóně. Názory na benzín v karburátorech se různí. My v Hranicích a ve Vsetíně ve svých podnikových prodejnách doporučujeme stabilizátor do paliva fuel fit, který výrobce předepisuje míchat s čerstvým palivem.
Zbylé palivo z nádrže odsajte a dolijte nový čerstvý benzín s příměsí stabilizátoru. Pak stroj nastartujte a nechte běžet s novou směsí.

Jelikož se tak stroj dokonale prohřeje, můžete toho zrovna využít i pro výměnu motorového oleje. Je-li olej zahřátý, zvládnete jeho výměnu s vhodnou odsávačkou zcela sami.

Stroj s novou olejovou náplní tak bude dokonale připravený na další rok. I zde se dá vést dlouhá diskuze o ideálním postupu, nikomu vlastní názor nebereme. Myslíme si ale, že zůstane-li v motoru starý olej přes zimu, mohou se nalepit nečistoty na stěny bloku a to pro jeho životnost není dobré.

Majitelé FD-3 by neměli zapomenout vyndat baterii a alespoň jednou za dva měsíce ji zkontrolovat a dobít. Pokud zůstane baterie ve stroji, může dojít ke ztrátě její kapacity.

Naším heslem je jednoduchost a maximální spolehlivost

Odvážení strojů do servisů mnohdy není nutné, protože mnoho věcí zvládne zákazník sám a pokud je vše v pořádku, nechceme z Vás tahat peníze za zbytečnosti, jak to dělají jiní při svých “garančních pohlídkách”. Usilujeme o to, aby stroje DAKR sloužili po mnohu let a díky zpětným reakcí lidí víme, že tomu tak i je.

Děkujeme, DAKR
Zpět na výpis novinek