Stateček u Lněníčků to je malý kousek země s velkým srdcem

Jedná se o malou rodinnou ekofarmu hospodařící prozatím na 45,4 ha zemědělské půdy. Jejich stateček najdete na úpatí Doupovských hor v malé obci zvící Nepomyšl. Ekologicky hospodaří oficiálně od dubna 2007, principy ekologického zemědělství však dodržují již od samých počátků svého zemědělského snažení v roce 2001.

Již více než 10 let jim v jejich snažení pomáhá Panter FD-2 s bubnovou sekačkou a mulčovačem. Pan Martin Lněníček o tomto stroji říká: “Panter přišel k nám na farmu v roce 2008, dá se říci, že na něj zbyla ta nejhorší práce, resp. terén - vysekáváme s ním velké technice nepřístupné stráně a meziřadí v sadech, ročně namulčuje cca 7-9 ha a...stále drží .” Proto se zde již brzy strojový park rozšíří o dalšího pomocníka ze stáje DAKR, tentokát z řady FD-3. “Volba byla jednoduchá a jasná - pozitivní zkušenosti se stroji Dakr. S vyjímkou základního servisu, tj. bowdenů, několika řemenů pohonu mulčovače a výměny pneumatik za odolnější je vše originál a nikdy nebyl (nepotřeboval) servis!!”, říká o svém stroji spokojený majitel a má jedinou připomínku: “Plastový kryt pod převodovkou je křehký vůči nárazům a musím jej neustále lepít. Tento kryt se nepovedl”.

Zmíněný kryt pod převodovkou se v průběhu výroby měnil, současné provedení má sílu 5mm a je z velmi odolného polyetylénu, ale je pravda, že i u něj občas může při nárazu do ostrých velkých kamenů nebo jiných pevných překážek dojít k poškození. U FD-2H, ani u FD-3 žádný takový kryt ale není a celá náprava je z odolného odlitku, takže jí nepotřebujete věnovat žádnou zvláštní péči.

“Je-li to možné, předejte za mě pochvalu tvůrcům tohoto skvělého strojku a pevně věřím, že i nové posily strojového parku ze stáje Dakr  nás nezklamou a zůstaneme vašimi spokojenými zákazníky”, shrnuje své dosavadní zkušenosti pan Lněníček a na otázku, zda tato slova chvály můžeme uveřejnit na svém webu dodává: “Pravdou je, že než jsme Pantera kdysi pořídili, také jsem hledal informace různě po síti a získané informace si značně odporovali - objektivní informace jsem dostal na výstavě Země živitelka v ČB. Souhlasím i s uveřejněním kontaktu - rád poskytnu konkrétní informace z historie provozu stroje.”
 


Zpět na výpis novinek