Sněhová pohotovost

Zkoušeli jste někdy se svým traktůrkem jezdit ve sněhu? A zkoušeli jste při tom použít sněhové řetězy? Pokud ne, vězte, že jejich efekt je opravdu markantní. Má to ovšem jeden háček.

Klasická traktorová pneumatika s šípovým dezénem na sněhu a na ledu dost klouže, proto vám poradíme, jak vybrat ty správné řetězy, respektive kola, na která řetězy nasadíte.

Na začátek je potřeba říci, že kategorie stroje - zahradní traktůrek předurčuje provozovatele na zimu vybavené sestavy Pantera FD5 k pravidelné údržbě příjezdových cest, chodníků, parkovacích ploch; tento stroj nikdy nebude schopný zajistit přístup k horské chatě v Krkonoších a nezvládnete s ním odklízet ani sníh na místech, kde se dostanete jednou do měsíce. Z hlediska obtížnosti terénu je náš traktůrek vhodný spíše na roviny. V porovnání s ručně vedenou technikou však nijak nezaostává, překvapí svou mrštností. Práce je díky komfortu sedačky rychlejší a bezpečnější.

Při volbě řetězů bude obtížné najít takové, které překryjí šípy standardních traktorových pneumatik, aniž by se zhrnuly do prohlubní vzorku. Opravdu spolehlivé řešení je postavené na využití pneumatik s automobilovým vzorkem. Taková kola nabízíme a kompletní disky s plášti najdete pod objednacím číslem 41000.015. Pak tedy zbývá "efdépětce" s příchodem zimy vždy nasadit zmíněná kola, na kterých můžou být pro zrychlení a zjednodušení již (trale) nasazené řetězy.

V naší nabídce najdete:
- řetězy s tzv. H-stopou obj.č. 10100.084 (na obrázku)
- řetězy s tzv. X-stopou obj.č. 10100.085
A takto se staráme o údržbu areálu naší firmy:

Sestava Panter FD5 s radlicí RAP 100 je doplněná o kola s hladkým vzorkem a řetězy s tzv. H-stopou. Stejný typ kol a řetězů, můžete kombinovat i s ručně vedeným Panter FD3eco nebo FD3-500:


Zpět na výpis novinek