Sezóna sekání je v plném proudu

V těchto dnech řada zákazníků ukazuje při práci své stroje. Moc si toho vážíme.

1) Začneme od nejmenšího. Mulčovač Tekton s motorem Honda vyniká svou obratností a kvalitou střihu. Je to jednoduchý a spolehlivý pomocník.


2) Vyšší řada stroje (Panter FD2H), ale stejný zákazník, stejný režim časosběrného natáčení a sekání trávy pro hospodařské účely.


3) "První sečení, ještě jsem nevěděl co a jak. Ve spoustě situací jsem si nevěděl rady, co dělat dřív. Potom už se to uklepalo. Klínový řemen jsem párkrát málem utavil, po sečení byla znát vůle. Nicméně posečeno par excellence, žádné "škuty", naprostá spokojenost."
Zde pouze doplníme, že čím starší řemen, tím je spolehlivější. Při zátěži se v prvních hodinách provozu každý klínový řemen délkově trochu změní, ale na videu jde hezky vidět, že zákazník pracoval s citem a výsledek stojí za to. Náš tip: Pokud s diskovou sekačkou sekáte hodně přerostlou trávu, pracujte ve směru polehlých stébel (opačně než u lištových sekaček)


4) "Na videu to neni videt, ale je to celkem svah, na traktor bocni naklon uz na preklopeni, je to byvala sjezdovka."
Moc hezký časosběr a názorná ukázka toho, že práce nezačíná a nekončí pouze na louce, ale každý stroj potřebuje svou péči, od které se pak odvíjí životnost celého stroje. Stroje před odstávkou vždy vyčistěte a vyfoukejte, protože čím starší jsou nečistoty, tím hůře se jich zbavíte. Náš tip: Pokud chcete, aby Vaše sekačka nebo mulčovač fungovaly, co nejlépe, pracujte se strojem spíše v odpoledních hodinách, kdy je porost suchý a nehrozí vznik nánosů travních zbytků, působení kyselých šťáv atd. Pokud není vyhnutí a práce musí proběhnout po dešti, stroj to zvládne, ale o to náročnější bude následné čištění.


5) "Letos máme nového pomocníka od firmy DAKR, s kterým to půjde, doufáme, rychleji. Stálicí je samozřejmě STIHL."
Je nám ctí, že ekologické sdružení REZEKVÍTEK patří mezi další instituce, které se spolehají na techniku DAKR. Ve společnosti Stihlu se cítíme skvěle. Zajímavost: Víte, co spojuje ZO ČSOP Šumava, Sdružení krajina, LUKAKOS, ZO ČSOP Klíny, EKOPONTIS, Ústav výzkumu globální změny AV ČR a další? Ano, správně, je to aktivní zájem o přírodu, péče o krajinu a využití našich sekaček.


6) "Technika super, včera jsem byl pro obraceč píce, vše Top! 👍👍"
Na této ploše bychom si dokázali představit i sekačku s širším záběrem, a my je v nabídce máme, ale o tom to právě je. Panter není jednoúčelový stroj a Vy můžete kombinovat mnoho různých pracovních nástavců. Kompletní nabídku příslušenství najdete zde.


7) I ve firmě PVJ GROUP dělají přírodu krásnější. "A stroje DAKR nám v tom vydatně pomáhají. Pondělí (4.7.2022 bylo) ve znamení cepákového mulčovače. Sekání vysoké trávy na pozemku, který nebyl sekán od podzimu 2021."


8) "Dobrý den, posílám fotky ze sekání v obnoveném zámeckém sadu Hrad Lednica 😀 sekání s FD3kou je prostě relax v tak krásném prostředí.."
Trochu náročnější terén, rozlehlé plochy, tohle je správné využití přípojné řízené sedačky s odpružením. Kanystr s palivem je v košíku, tak je to správné. Máte to tam naozaj pekné, bratia ;-)


9) Robert Zeman se svým Panterem FD2H již 10 let seká rašelinné louky v ochranném pásmu NPP Blanice. Tyto pozemky se postupně odměňují rostoucím výskytem orchideí a dalších vzácných rostlin, rozrůstáním bylinného patra i zvyšujícím podílem travin. "Je to fakt bezva mašina. Nejen sekám, ale vozím dřevo z lesa, fakt pomocník. Spolehlivý. Hlavně ten hydro pohon je bezvadná věc.


10) I tahle fotka je původem zo Slovenska a rozhodně to není první případ využití přídavného závaží. O něco podobného se již v minulosti pokusil předchozí zákazník na Šumavě. Jsme rádi za inspirace a pokud i Vy máte na svém stroji nějakou vlastní vychytávku a chcete se s ní s námi podělit, kontaktujte nás nebo navštivte náš facebook.


11) A na závěr Polsko a rotační mulčovač M70 s pohonnou jednotkou FD3-300.
V naší nabídce příslušenství Panter najdete 4 typy mulčovačů. Mulčovač M70 má nejnižší požadavky na výkon stroje a spolu s pohonnou jednotkou řady FD3 jej jen těžko zahltíte. Díky tomu můžete pracovat nejvyšší pojezdovou rychlostí. Hustá tráva? Přerostlá tráva? Svah? Nálety? Mraveniště? Krtince? Práce v lese? Častá změna směru jízdy? Žací ústrojí mulčovače M70 je ze všech našich mulčovačů rozhodně nejuniverzálnější a univerzální bude i naše odpověď. Pro M70 nejsou žádné podmínky problém.


I my pro Vás připravujeme nová videa.
Zde je několik našich nových fotek ze sekání, které ukazují, že kam traktor nemůže, Dakr rád pomůže

A na závěr ukázka, že i čtvrtstoletí stará RZS69 stále spolehlivě funguje. Náročné podmínky, tohle zaslouží uznání.


Ať Vám roste tráva, technika správně funguje, užívejte si léta a nikdy nezapomínejte na bezpečnost.

Zpět na výpis novinek