příroDA KRajina a ... zase MULČOVÁNÍ

Přemýšlejte o krajině a neberte ji prosím jen jako barevnou kulisu.


Při likvidaci porostu mulčovačem si můžete vybrat ze 3 variant žacího ústrojí, jedná se o:
- jednorotorový mulčovač (MUNI / MTR / M-70)
- dvourotorový mulčovač (M-121)
- cepákový mulčovač (MC-100)

Nejlepší kvalitu střihu a zároveň nejjemněji nasekanou trávu vytváří dvourotorový mulčovač M121, který můžete kombinovat s pohonnými jednotkami Panter FD3 344, Panter FD3 500 a Panter FD5. Tento mulčovač dokáže zpracovat i vysokou trávu, kterou sekáte třeba jen dvakrát ročně. Pokud budete sekat čtyřikrát, tak bude výsledek velice hezký a srovnatelný s prací mulčovacích žacích traktorů. Výkon tohoto mulčovače závisí na rychlosti, kterou dovedete pracovat (svah, fyzické možnosti obsluhy, práce se sedačkou nebo bez). Díky záběru 121cm dovedete posekat v podmínkách mezi stromy, kde je řada manévrů (otáčení, couvání) minimálně 2.000m2/hod (maximálně teoreticky až skoro 1ha/hod). Vnější šířka sestavy s tímto mulčovačem je přibližně 1.350mm.

     

Další možností je použití jednorotorového mulčovače M70, který můžete spojit se všemi typy pohonných jednotek Panter (FD2, FD2H, FD3 344, FD3 500 i FD5). Tento stroj má mnohem menší šířku pro průjezd, konkrétně 955mm. Tento typ žacího ústrojí je dost univerzální. Kvalita střihu je stejná jako u M121 a odolnost díky masivnímu rotoru vyšší, jen ty travní zbytky jsou trochu delší, protože zde je jen jeden (opět speciální) nůž. Skutečný výkon tohoto mulčovače se pohybuje okolo 1.000 m2/hod.  

Poslední variantou je cepákový mulčovač MC-100 s průjezdnou šířkou přibližně 1.200mm. Jeho hlavní výhodou je odolnost. Tento mulčovač doporučujeme zejména těm, kteří sekají neudržované nebo neznámé pozemky. Jedná se o nejtěžší sestavu a pro práci ve svahu doporučujeme přijet si stroj na živo “osahat” ke svému prodejci. Cepákový mulčovač  zanechá travní zbytky nadrcené v celé šíři pokosu. Rotační mulčovače vždy vytvoří (alespoň chvíli viditelný) pokos.

  

 
V naší nabídce naleznete mnoho dalších strojů v různých cenových relacích. Kompletní nabídku našich mulčovačů naleznete zde. Budeme rádi, když se na nás obrátíte s požadavkem a my Vám doporučíme stroj střižený přesně na míru.

Střihněte si sezónu s DAKREM

 

Zpět na výpis novinek