příroDA KRajina a ... SUŠENÍ SENA

Přemýšlejte o krajině a neberte ji prosím jen jako barevnou kulisu.

Pokud budete sušit seno, doporučujeme sekat trávu nejdříve ve druhé polovině června. Má to několik velmi důležitých důvodů. Přispívá to k druhové rozmanitosti luk, protože se rostliny stihnou vysemenit. Omezuje se odtok srážek a odpar vody z půdy. Také se zachrání mláďata především srn a zajíců, protože na konci června se už neukrývají v zálehu. Pokud Vám záleží na přírodě, tak nesekejte dříve, než v polovině června.

Na ukázku práce naší bubnové sekačky PANTER FD-2H + RZS-70K se můžete podívat v tomto videu:


K pohonné jednotce PANTER FD-2H připojíte dalších 17 pracovních adaptérů a můžete pracovat se záběrem při sečení až 125cm, jelikož disková sekačka DZS-125 se vyznačuje vyjímečně nízkým odporem při práci. Na ukázku práce stroje PANTER FD-2H + DZS-125 se můžete podívat zde:


Pro sekání trávy může mít zákazník různé důvody, u diskových sekaček jde zpravidla o využití travní hmoty k hospodářským účelům. V oblastech podmáčených luk, v chráněných oblastech nebo všude tam, kde tráva naroste do extrémní výšky a hustoty doporučujeme požít dvoububnovou sekačku RZS-121, která je právě pro takové využití ideální nástroj. Na ukázku práce dvoububnové sekačky PANTER FD-3 500 + RZS-121 vybavené dvojmontáží nápravy a přípojnou řízenou sedačkou BPR se můžete podívat například zde:


Pro pohon dvoubunového sečení RZS-121 můžete využít 3 typy našich stavebnicových pohonných jednotek:
PANTER FD-3 344
PANTER FD-3 500
PANTER FD-5
Tyto stroje patří mezi nejvýkonnější sestavy pro sekání vysoké trávy na trhu a díky tomu naleznou využití všude tam, kde nemůžete pracovat s velkou zemědělskou technikou. Typickým příkladem jsou rozlehlé zahrady se stromy, pod kterými čtyřkolový traktůrek PANTER FD-5 + RZS-121 díky své obratnosti pohodlně pracuje:


S PANTEREM FD-5 můžete pracovat na poli, na zahradě, připojíte k němu řadu příslušnství pro úklid nebo převážení nákladů. Pro sekání lučních porostů na seno doporučujeme kombinaci PANTER FD-5 + DZS-125


V naší nabídce naleznete několik desítek dalších strojů v různých cenových relacích. Kompletní nabídku našich sekaček naleznete zde. Budeme rádi, když se na nás obrátíte s požadavkem a my Vám doporučíme stroj přesně podle Vašich představ.

Sekejte s námi, protože DAKR je sekání.

 
Zpět na výpis novinek