příroDA KRajina a ... MULČOVÁNÍ

Přemýšlejte o krajině a neberte ji prosím jen jako barevnou kulisu.

Pokud budete mulčovat travní porost, doporučujeme první seč provést zhruba na konci května a nechat cca 8cm vysoké strniště. V takovém strništi se veškerá rozsekaná hmota rovnoměrně zapracuje a na povrchu nezůstanou hromádky nadrcené travní hmoty.
Pokud chcete kratší strniště, dejte si pozor na to, že nechráněný povrch je v průběhu léta extrémně náchylný k vysychání a my si myslíme, že do krajiny "skalpování louky" nepatří.

Na ukázku práce našeho rotačního mulčovače PANTER FD-2H + M-70 se sedačkou BPR 2 se můžete podívat v tomto videu:

 
 
Pokud hledáte mulčovač do členitého, náročném terénu jako jsou například lesní školky nebo hráze rybníků, řešení nabídne sestava PANTER FD-3 500 + M-70, která je i se svým mimořádně výkonným motorem 15,5 HP velmi snadno ovladatelná:
 

 
Nejsou všechny pozemky takto hrbolaté a pro spoustu zákazníků je rozhodujícím faktorem pří výběru sestavy pracovní záběr stroje. Dvourotorový mulčovač M-121 je primárně určený pro pravidelné sečení v parcích, mulčování nedopasků atp. Díky svému záběru 121cm je to náš nejvýkonnější mulčovač. Jeho schopnost zpracovat přerostlou trávu dokládá následující náročný test. Pro lepší stabilitu na svahu jsme sestavu FD-3 500 + M-121 doplnili rozšířením nápravy. Při práci na rovině, můžete použít přípojnou řízenou sedačku BPR:
 

Dalším typem žacího ústrojí je cepákový mulčovač MC-100 (někdy též nazývaný jako kladívkový mulčovač). Tento adaptér je ze všech typů sekaček a mulčovačů nejodolnější a své využití nalezne na neudržovaných pozemcích, ale například také mezi fotovoltaickými panely, kde poskytne vysokou  ochranu před odletem pevných částic. Na ukázku práce sestavy FD-3 500 + MC-100 s přípojnou řízenou sedačkou BPR se můžete podívat zde:


Pro pohon cepákového mulčovače MC-100 můžete využít 3 typy našich stavebnicových pohonných jednotek:
PANTER FD-3 344
PANTER FD-3 500
PANTER FD-5
PANTEREM FD-5 můžete pracovat na poli, na zahradě, připojíte k němu řadu příslušnství pro úklid nebo převážení nákladů. Pro sekání porostů nevhodných pro sušení sena a likvidaci zanedbaných míst doporučujeme kombinaci PANTER FD-5 + MC-100


V naší nabídce naleznete mnoho dalších strojů v různých cenových relacích. Kompletní nabídku našich mulčovačů naleznete zde. Budeme rádi, když se na nás obrátíte s požadavkem a my Vám doporučíme stroj střižený přesně na míru.

Střihněte si sezónu s DAKREM

 

Zpět na výpis novinek