Předváděcí akce 1. května v Pístovicích u Vyškova.

1. května 2013 jsme se zúčastnili s našimi výrobky Dne zahradní techniky v Pístovicích nedaleko Vyškova na Moravě. Tuto akci pořádala firma pana Petra Doležela. Tato již tradiční událost se konala letos popáté a opět nemohl chybět kamarád pana Doležela, a to Martin Komárek - vícemistr světa a několikanásobný mistr Evropy  v Timbersports. Timbersports je soubor disciplín do češtiny přeložitelný jako „sportovní dřevorubectví“. Když se s námi majitel pořádající firmy domlouval při setkání prodejců v Hranicích, zda by bylo možné, abychom na Prvního máje přijeli a ukázali zákazníkům a širší veřejnosti naše stroje, odpověděli jsme samozřejmě kladně. Netušili jsme však, jaký bude ohlas. Areál kolem vlastního rodinného domu s malou prodejničkou a zahradou uprostřed vesničky Pístovice zaplnily vystavované stroje a asi tisícovka návštěvníků.

  

Spousta lidí přišlo pěšky, protože počasí vládlo v ten den opravdu jarní a lákavá byla pro mnohé i bohatá nabídka občerstvení. Ti, kteří přijeli vozem, mohli zaparkovat na louce. Na této louce se odehrálo i předvedení novinky pro rok 2013, zákazníci si vyzkoušeli pohonnou jednotku Panter FD-3 s motorem Briggs & Stratton 500 cm3 s cepákovým mulčovačem MC-100. Podle prvních ohlasů se tento profesionální stroj stane zejména u obcí tím nejlepším pomocníkem při sečení trávy i na takových místech jako jsou parky či zeleň na hřbitovech a jiných místech.


Snažili jsme se odpovídat na veškeré technické dotazy od zákazníků a předvádět názorné ukázky práce a obsluhy našich stavebnicových strojů. Jedině takto člověk získá představu o tom, co vše stroj umí. Že s nákupem sekačky Dakr získáváte možnost dále rozšířit svou techniku o drtič větví, rotavátor, vozík s korbou, mulčovač atd.  Uvědomuje si, že právě toto je ta přidaná hodnota oproti dnes tak populárním formám internetových prodejů, kde člověk získá pouze představu o ceně a obrázek k tomu. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s firmou pana Doležela. Je to odborník na slovo vzatý a jak sám říká: „Nejdůležitější je vyhnat z lidí tu blbou náladu, která poslední léta nad všemi bez rozdílu vládne.“ Na této předváděcí akci se mu to za pomoci celé rodiny a kamarádů bezvadně povedlo. Úsměv na tváři měli malí i velcí. Nechyběly soutěže v řezání ruční pilou, kde si každý ze soutěžní kulatiny o průměru 40 cm uřezal svou placku s logem a podpisem Martina Komárka. Ukazovala se práce dřevosochaře, speciální pila o výkonu 70 Hp a další zajímavosti. Už se těšíme až si po letošním úspěšném setkání tuto akci za rok zopakujem.Další fotky z akce naleznete zde.


Zpět na výpis novinek