Práce s vlečkou na zahradě

Kdo chce mít zahradu za domem krásně upravenou a v zimě topit dřevem, neměl by s přípravou palivového dřeva dlouho otálet a ideální je začít s tím již nyní, dokud je teplo, protože nevíme, kdy zima poprvé udeří.

Panter FD-5 je opravdu velký pomocník a při převážení dřeva po zahradě nebo kolem domu oceníte krom jeho síly také jeho mrštnost. Ve stísněných prostorách vyniknou zejména výhody hydrostatické převodovky a tedy možnost regulovat rychlost pojezdu přesně a citlivě například proto, abych bezpečně projel brankou, okolo okrasných květin, pod korunami stromů nebo při oblíždění různých dalších překážek. Manévrovatelnost sestavy je také nesmírně důležitá a zde je nutné podotknout, že sestava má mnohem menší rozvor než sestavy jednoosých pohonných jednotek s valníkem a proto se FD-5 snadněji vytočí okolo překážek, nemusíte si tolik nadjíždět a pohodlněji couváte.

Panter FD-5 umožňuje připojení valníku a dalšího volitelného příslušenství. Můžete s ním sekat trávu, mulčovat, obracet seno, kypřit i provzdušňovat půdu, zametat, frézovat, či odhrnovat sníh a také orat, vláčet nebo zpracovávat půdu.

Přívěsný sklápěcí valník slouží k převážení objemnějšího nákladu a je vybavený širokými foukanými koly se vzorkem, takže najde uplatnění i v lese. Korba tohoto valníku je vyrobená z nerezi, oje je konstruováno tak, aby dokonale vyhovovalo pro použití s pohonnou jednotkou FD-5.
Jak Vám při podzimních pracech na zahradě dovede Panter FD-5 pomoci se můžete přesvědčit z těchto fotografií. 

Zpět na výpis novinek