Práce s vlečkou v kopcovitém terénu

U přípojných valníků pro zahradní traktory a pracovní čtyřkolky nebývá obvyklá nerezová korba ani připevnění kol klasickou přírubou s maticemi. Naše provedení VD400 těmito parametry disponuje a dále nabízí sklápěcí korbu, otevírací zadní čelo s možností demontáže, široké pneumatiky, díky kterým má naložený vozík při jízdě na podmáčeném povrchu nebo ve sněhu velice nízký odpor.
K docílení co nejdelší životnosti a vysoké spolehlivosti jsou kuličková ložiska v nábojích kol chráněná gufery. Oje je standardně opatřeno okem pro připojení do závěsu pohonných jednotek Panter FD5 nebo FD52V.

Technické zpracování tohoto vozíku podtrhuje informace z výrobního štítku:
VYROBENO V ČESKÉ REPUBLICE

Výrobcem tohoto vozíku, stejně jako všech čelně nesených adaptérů k našim strojům, je naše firma. Snažíme se, aby přípojné nářadí, co nejlépe vyhovovalo pohonným jednotkám a využití v našich podmínkách.

V případě vozíku to může být odvoz vypěstovaných brambor a ovoce, úklid listí, odvoz stavebního materíálu, dřeva, hnoje atd. Pokud jste v tuto chvíli zjistili, že Vám někde vítr nebo sníh zlomil větev ze stromu, neváhejte vytáhnout svůj traktůrek, protože i v kopcovitém terénu toho dokáže tento stroj poměrně dost utáhnout. Zde je potřeba zmínit, že nemůžeme konkurovat Zetoru 25 ani malotraktorům TK, nicméně 400kg nákladu nebude pro FD5 a FD52V problém.
Možná to z fotek není jasné, ale korba je naložená až po okraje bočnic nařezanými poleny a šípové pneumatiky mají i bez řetězů dostatečnou trakci. V takových případech stačí vhodně využívat uzávěrku diferenciálu a mít na stroji nasazené závaží do kol a závaží na zadní závěs.

  

Zpět na výpis novinek