Poznatky s traktůrkem FD-5

Majitel Pantera FD-5 se s námi podělil o svých zkušenostech. Zákazník z Boskovic o svém stroji říká: "Zoral jsem pět let neorané a zatravněné pole s mojí FD-5. Hloubka orby byla u zatravněného pozemku cca 12-16 cm. Jak jste psal, že FD-5 při orbě prakticky o ničem neví, tak je to pravda. U pravidelně oraného pole na brambory jsem se dostal až k 20 cm hloubky orby. Teplota oleje v hydrostatické převodovce byla mezi 50 a 70 stupni. Spotřeba se ustálila na 3 litrech benzínu Verva 100 za hodinu. FD-5 je opravdu velmi dobrý stroj. Při orbě jsem nakonec použil 5 kg závaží od Vari na zadní závěs. Při větší zátěži se pluh zarýval hluboko a musel jsem pluh nadlehčovat v zatravněném poli.

Manévrovatelnost s vozíkem je vynikající, otočím se na čtyřech metrech. Nerez korba je bezva volba, nic se na ní nepřichytí, odvážel jsem s ní nahnilá a shnilá jablka ze sadu na skládku, potom jsem ji pouze opláchl vodou a opět byla jako nová. Opět musím vyzdvihnout fortelnost a bytelnost zpracování vozíku. I dokumentace k vozíku je dostatečná a přehledná.
"


S takovým průběhem jsme naprosto spokojení. Děkujeme za informace, jsou to pro nás skvělé zprávy a obdivujeme, že se Vám daří tak hluboko zpracovat i pozemek nechaný několik let ladem. Při orbě zatravněných povrchů je to hodně o zkušenostech, ale na odvážení listí si může troufnout každý, kdo alespoň jednou v životě řídil auto. Podívejte se kolik toho s vozíkem odvezete.


 

Zpět na výpis novinek