Poděkování iTest za legraci, která nás pobavila.

Dostal se nám do rukou článek firmy iTest, ve kterém její autor hodnotí bubnové sekačky na vysokou trávu. 


Výsledky testu na zakázku

V záplavě všech forem reklamy výrobci občas dostávají i takové nabídky, které jim slibují, že po zaplacení jim daná redakce "zorganizuje test", ve kterém bude jejich výrobek nejlepší a konkurenční stroje budou očerněny. Tyto recenze se pak tváří jako redakční články, ale ve skutečnosti jde o skrytou reklamu. V letošním roce jsme většinu našich výrobků vyprodali a proto nyní řešíme, jak co nejrychleji vyrobit další série našich sekaček, abychom uspokojili čekající zákazníky. Z tohoto důvodu nemáme potřebu hlásit žádné bombastické bilboardové výprodeje "neprodejných ležáků", nemusíme ani platit za zmanipulované testy či vymýšlet jiné podvody na zákazníky.
 

iTest není dTest

Firma iTest údajně testovala bubnové sekačky 20.6.2014. Pro pořádek je potřeba uvést, že existuje firma dTest, která je velmi solidní a založili ji sami spotřebitelé. Společnost dTest nemá nic společného se společností iTest, podoba obou názvů je záměrná. iTest asi spoléhá na to, že rozdílu v názvu si lidé nevšimnou.

Spotřeba paliva a množství emisí u motorů nehrají roli?
A nyní již k samotnému testování naší sekačky. Vítěz testu používá motor Briggs&Stratton 875 Series, který je v provedení hobby, tzn. že má hliníkový válec a mazání rozstřikem. U našeho stroje Tekton si může zákazník motor vybrat. Pokud chce zákazník Briggs&Stratton řady 8XX, tak nabízíme Tekton Enduro s motorem 850 Series I/C. Tento motor má dvojnásobnou životnost oproti motoru 875 Series, protože má litinovou vložku válce, olejové čerpadlo a olejový filtr. Je v provedení pro průmyslové a profesionální použití.  Náš zákazník si ale také může vybrat motor Honda GCV 190, který byl předmětem testu. Je pravda, že při spouštění sekačky se musí pomaleji uvolňovat páka sečení, protože motor HONDA je citlivější na prudkou změnu zatížení, ale už se zapomnělo uvést, že má oproti motoru Briggs&Stratton 875 Series nižší spotřebu benzínu, nižší emise škodlivin i nižší hlučnost. On asi motor Honda GCV 190 nebude až tak špatný, jak uvádí iTest, když na velmi náročný trh do Německa je vyvážena sekačka - vítěz testu pouze s tímto motorem.

„Celoplošný podběh“ vs „malý plastový podběh“ = DAKR nabízí obě možnosti a mulčovač k tomu !
Jako jeden z našich hlavních nedostatků je v testu uvedeno, že náš stroj má plastový podběh, který zakrývá pouze jednu třetinu průměru žacího talíře. Odborníci z ITestu přehlédli, že zákazník může použít buď plastový podběh, který je vhodný například na polehlou trávu a nízké strniště, nebo v testu u jiných strojů vychvalovaný celoplošný ocelový podběh (dvojitý talíř SUNI 2) vhodný na nerovný povrch s vyšším strništěm. Jednoduše lze také nasadit mulčovací nástavec a z bubnové sekačky je rázem plnohodnotný mulčovač. Náš Tekton má tedy možnost použít tři druhy sekacího ústrojí, včetně celoplošného podběhu. Vítěz testu má možnost použít pouze celoplošný podběh. Z naší přednosti se udělal zásadní nedostatek.

DAKR umožňuje 2 i 4 nože.
Dalším uváděným nedostatkem je, že na talíři jsou pouze dva nože. Opět se zcela jistě náhodou a neúmyslně neuvedlo, že žací talíř má otvory pro 4 nože (cena jednoho nože 37 Kč). Doporučujeme tomu, kdo trávu suší pro zvířata, aby používal 2 nože a ten kdo trávu kompostuje, aby používal 4 nože nebo zvolil dvojitý talíř SUNI 2. Důvodem je to, že podle našich zkoušek 4 nože seknou do stébla vícekrát a z trávy vytečou šťávy, obsahující cenné výživné látky a enzymy.

Matematika odborníků z iTestu : 2 x 2 = 3  ???
iTest zjistil, že naše řidítka jsou přestavitelná výškově ve třech polohách, ve skutečnosti jsou přestavitelná ve čtyřech polohách, ale k tomuto závěru je potřeba mít znalost násobilky a vědět, že 2 x 2 = 4 (na držáku i řidítkách jsou 2 sady děr, což dává 4 možnosti nastavení výšky). Takto odborné znalosti matematiky, ale asi po nestranných specialistech iTestu na bubnové sekačky nemůžeme požadovat.

Kouzelník David Copperfield ukryl před odborníky z iTestu madlo na naší sekačce
Dále bylo při "objektivním" testování zjištěno, že na naší sekačce chybí přední pomocné madlo pro přenášení. Ve skutečnosti sekačka madlo má.

Volnoběžka v kolech je lepší a bezpečnější než diferenciál !!?
Jako mínus naší sekačky je uvedeno, že kola nemají volnoběžky. Volnoběžky se používají jako technicky nedokonalé zařízení pro zatáčení, protože kolo se pro zatočení uvolní na předem daný úhel (například 90 stupňů) a k opětovnému zajištění dochází jen při určitém natočení kola. Často se stává, že sekačka s takto nezajištěným kolem má snahu i při přímé jízdě zatáčet. Navíc u volnoběžek dochází k samovolnému rozjetí stroje při jízdě z kopce dolů, což je velmi nebezpečné. Náš stroj Tekton má dělenou řemenici, která funguje jako diferenciál i jako uzávěrka. Naše řešení umožňuje zatočit přesně tak, jak je potřeba a pokud je potřeba jet rovně, tak drží přímý směr. Je to mnohem lepší řešení než volnoběžky v kolech, navíc při jízdě z kopce umožňuje brzdění motorem.  Tuto funkci odborníci z iTestu do plusů uvést zcela zapomněli.

Jsme rádi, že rozum vítězí nad marketingovými triky.
U naší sekačky i sekaček firmy VARI uvádí  iTest katalogové ceny (Tekton 24.890 Kč). Vítěz testu má podle firmy Mountfield katalogovou cenu 36.990 Kč, ale iTest uvádí 20.590 Kč. Nesmyslně vysoká katalogová cena je častým marketingovým tahem některých firem pro poskytnutí "velké slevy", ale "objektivní a znalostně erudovaná" společnost iTest by měla srovnávat ceny stejné kategorie.Je jasné, že každý se živí tak, jak umí a ze zoufalství se dělají nejrůznější kroky. Chápeme, že pro některé firmy je k vzteku, když se velká část zákazníků nedá oklamat ani desítkami milionů korun investovanými do reklamy, kdy na ně někdo z každého rohu vykřikuje, jak dostává mimořádnou slevu. 
My se nespoléháme na to, že lidé jsou hloupí a naletí na podvody. Naopak věříme v jejich rozum, znalosti a opravdový zájem o naše sekačky, který přesahuje naše výrobní možnosti, čímž se nám vynaložené úsilí bohatě vyplácí a vrací. Přečtením testu jsme se pobavili a víc už tím nebudeme ztrácet čas. Připravujeme nové výrobky a snažíme se zlepšovat ty současné, tomu chceme věnovat svůj čas i úsilí. Všechny zájemce zveme na nejbližší předvádění našich strojů, které bude 23.9.2014 od 10:00 v Chotovinách v Jižních Čechách. Pokud přijedou i odborníci z iTestu, tak bychom standardně nabízené předvedení stroje a zaškolení zdarma doplnili o krátkou lekcí malé násobilky jako bonus.
Všem našim stávajícím zákazníkům děkujeme za to, že nákupem značky DAKR projevili naší firmě důvěru. Vážíme si toho a uděláme vše pro to, abychom se i nadále zlepšovali, má to smysl.Váš DAKR
Zpět na výpis novinek