Pro nadcházející sezonu 2014 / 2015 přicházíme s následující řadou novinek

Po loňském uvedení cepákového mulčovače MC-100 přicházíme i letos v nabídce strojů komunální techniky s další novinkou. Jedná se o válcový zametací kartáč SB-110, který zejména ve spojení s pohonnými jednotkami PANTER FD-2H a FD-3 vytváří perfektního pomocníka pro celoroční úklid městských ploch jako jsou chodníky, parkoviště, cyklostezky apod. Tento kartáč se záběrem 110 cm a průměrem válců 40 cm vyniká svou skvělou přizpůsobivostí. Má dvě výškově stavitelná pojezdová kola, nabízí volbu dvou rychlostí otáčení kartáče, tzn. v létě využijete nižší rychlost otáčení štětin pro snížení prašnosti a zvýšení jejich životnosti. V zimě pak naopak s vyšší rychlostí dosahujete mnohem lepšího odhozu sněhu. K tomuto kartáči budeme jako zvláštní příslušenství nabízet i sběrnou nádobu vyrobenou z nerezi, se kterou dosáhnete dalšího snížení prašnosti a sběru vlastních nečistot.

Novinkou je i jednoúčelová bubnová sekačka PROTON 2, která konstrukčně vychází ze stávající stavebice TEKTON. Za doporučenou prodejní cenu 16.480 Kč dostáváte bubnovou sekačku se záběrem 60 cm osazenou osvědčeným motorem Briggs&Stratton 650 Series se dvěmi rychlostmi pojezdu, výškově stavitelnými rukojeťmi a pevnou nápravou. Tento stroj díky nízké hmotnosti 38 kg a inovovanému systému spouštění pojezdu a sečení zvládnou bez problémů obsluhovat i ženy či starší lidé.

Technický pokrok byl pro nás vždy výzvou. Nejde nám jen o zkvalitnění vykonané práce při sériové výrobě. Pro své zákazníky se snažíme průběžně vyvíjet a testovat nové stroje s mnohem bohatší výbavou než konkurence. Takové stroje jsou pak po tvrdých testech zařazeny do sériové výroby. Důkazem toho je pohonná jednotka PANTER FD-2H. Se strojem se nyní mnohem snadněji zatáčí, přičemž je zachováno původní přesné vedení v přímém směru jízdy. Díky použití nové převodovky Tuff Torq K46DE má náprava stroje plnohodnotný diferenciál se samosvornou automatickou uzávěrkou. Zejména při práci s těžšími adaptéry jako je obraceč, disková sekačka či válcový kartáč je důležité, aby se se strojem snadno zatáčelo. Tato náprava dovede rozpoznat, kdy chcete jet v přímém směru a v takovém případě pak zabírají obě kola současně i v náročnějším terénu, na sněhu, či jiném různorodém povrchu. Již nyní můžeme o tomto „hydropanterovi“ s klidným svědomím říci, že tak bohatou výbavu podloženou poctivou konstrukcí nenabízí v dané cenové relaci žádný jiný výrobce. Odhalte tedy i Vy všechny možnosti využití a výbavy stavebnicového systému PANTER FD-2H.

Za účelem dalšího zjednodušení nechť Vám k tomu pomáhá i průmyslově chráněný systém řízené připojné sedačky BPR 2 určené pro stroje PANTER FD-2, FD-2H a PANTER RZS. Po spojení pohonné jednotky s řízenou sedačkou sečete a přitom se vezete. Zatáčení zadní nápravy vyžaduje oproti běžným přípojným sulkám s ojem zcela minimální ovládací síly. Sestavu ovládáte pomocí dvojice pedálů a můžete s ní zdolávat roviny i mírné svahy do 5°.

Inovací prošel drtič zahradního odpadu DV-70. Díky novému tvaru násypníku můžete drtit suché i čerstvé větve, navíc jehličnatého i listnatého původu. Při inovacích strojů dbáme na implementaci k stávajícímu provedení, tzn. majitelé současných drtičů mohou požádat o přestavbu svého násypního komínku.

Na základě četných dotazů zákazníků uvádíme na trh celoplošně krytý 4-nožový talíř pro sekačku TEKTON, který budeme dodávat jako zvláštní příslušenství ke stroji. Sečení je možné osadit na stávající Tektony s dělenou hřídelí rotoru, popřípadě dodat i s novým strojem. Pro zájemce tohoto řešení u sekaček se záběrem 69 cm nabízíme vyztuženou sestavu talíře s kluzákem, která kombinuje výhody jednoduchého i dvojitého talíře.

Zpět na výpis novinek