Během první poloviny letních prázdnin jsme natočili několik nových videí.

Jako názornou ukázku práce s našimi stroji si Vám dovolujeme ukázat, jak my na Valašsku sušíme seno.

Vždy je potřeba zvolit správný stroj do daných podmínek, resp. přizpůsobit se podmínkám, které mi příroda nachystá. A zvláště letos je po dlouhé zimě a deštivém jaru tráva neskutečně hustá a rychle roste. Jak si s ní poradí naše stroje se dozvíte v následujícím textu a v přiložených nahrávkách.

Pokud mám dispozici nejsilnější "efdétrojku" s dvoububnovým sečením RZS-121, zvládnu posekat i v půli července takto extrémně přerostlou a hustou trávu. Stroj svede jezdit plynule, výkon dosahuje 0,4 ha za hodinu práce a spotřeba činí asi 3,5 L / hod.

Pokud požívám diskovou žací lištu DZS-125, je potřeba sekat dříve. Nejlépe člověk udělá, když hustou první seč provede začátkem června a podruhé pak seká v červenci. Nebo můžete louku, která není tak hustá sekat jako my, opět až v červenci. Vyhnete se tím nepříjemnostem, přičemž tráva je vždy dostatečně vysoká a vhodná ke krmení dobytka. Je tedy zbytečné nechat trávu zbytečně přerůstat a houstnout. My jsme sekli takovou trávu, s kterou si stroj bez problémů vždy poradil. Výkon byl 1.300 m2/hod se spotřebou 1,2 L/hod.


Výhodou všech našich strojů Panter je stavebnicové řešení, nemusíme tedy trávu hrabat ručně, ale použijeme k tomu pásový obraceč OP-114, s kterým seno otočím i nahrabu do pásu.


Tím však nabídka příslušenství nekončí.
Ještě nás bude čekat jedno sečení, na to použijeme mulčovače M-70 a M-121, protože poslední seč na konci prázdnin je parketou pro tyto adaptéry. O tom se brzy opět na vlastní oči prostřednictvím našeho youtube kanálu dozvíte.

Váš DAKR.


Zpět na výpis novinek