Souprava jednonápravového malotraktoru s valníkem

Jednonápravový malotraktor je normou ČSN EN 709 (Zemědělské a lesnické stroje - ručně vedené malotraktory - bezpečnost) definován jako "Zemědělský samojízdný stroj konstruovaný tak, aby byl ručně vedený, schopný pohánět nebo táhnout různé pracovní nástroje" Nástrojem se rozumí pracovní část, která může být připojena k ručně vedenému malotraktoru.

Vyhláška č. 341/2014 Sb. ministerstva dopravy a spojů o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, v příloze č. 13, v odstavci Technické požadavky na vozidla kategorie Z uvádí, že "jednonápravový traktor je vozidlo s poháněnou nápravou, řiditelné pomocí řidítek řidičem, sedícím na sedadle přívěsu, s nímž tvoří jízdní soupravu.

Stavebnicová pohonná jednotka Panter umožňuje připojení valníku se sedačkou a dalšího volitelného příslušenství. S Panterem můžete sekat trávu, mulčovat, obracet seno, kypřit i provzdušňovat půdu, drtit zahradní odpad, zametat, frézovat, či odhrnovat sníh a také převážet náklady.
Díky hydrostatické převodovce a nápravě stroje s diferenciálem a uzávěrkou můžete za jízdy plynule měnit rychlost pojezdu a také zapínat a vypínat uzávěrku. Pokud například na veřejných komunikacích situace vyžaduje provést změnu rychlosti, tak se soupravou PANTER nemusíte zastavovat a riskovat, že budete "zavazet". Všechny ovládací prvky jsou dostupné z místa obsluhy.Přívěsný valník slouží k převážení objemnějšího nákladu a je vybavený širokými foukanými koly se vzorkem, takže najde uplatnění v lese, stejně tak na cestách. Za příplatek je možné vydat technický průkaz, který opravňuje majitele soupravy k provozu na pozemních komunikacích III. a IV. tříd.
Velkou výhodou stavebnice PANTER je uložení motoru na silentblocích, tudíž obsluha cítí při jízdě minimální vibrace do rukou.

Že i jízda s naším traktůrkem a vozíkem může lidi bavit se podívejte na následujícím videu od našeho zákazníka.


Zpět na výpis novinek