FD52V s kabinou a speciální úprava rozmetadla

Dne 28.11.2023 jsme spolu s Jiřím Hrnčířem z Blučiny předali v městské části Brno - Bosonohy několik nových strojů. Starosta Martin Černý o nadcházejících plánech hovoří takto: "Letos budeme mít premiéru, protože si budeme chodníky udržovat sami. Ceny rostou všude a nám to ekonomicky dává velký smysl ušetřit část peněz a údržbu dělat vlastními silami." Zásadním požadavkem bylo vybrat sestavu umožňující současné použití kartáče a posypového vozíku.
Kdo zná Jirku Hrnčíře osobně, ten určitě ví, že slovo "NEJDE" on nezná, takže pro něj nebyl problém upravit oje rozmetadla a závěs pohonné jednotky, aby obsluha mohla současně čistit kartáčem i aplikovat posyp. Standardní provedení KRH03 se sedačkou fixuje pohonnou jednotku v takové poloze, aby se sestava nelomila, což ale brání využití pracovních adaptérů.
Nově vyrobené oje s připojením na automobilovou kouli zajistí vozíku kopírování terénních nerovností i pohodlné zatáčení. Sestava zůstává nadále vyvážená před kola pohonné jednotky a kartáč se dobře zanořuje.

  

  


Traktůrek FD52V jsme představili jako novinku během setkání prodejců 28. února a 1. března 2023. Prodejce Karel Sitta z Bukovan měl v hlavě promyšlenou kabinu pravděpodobně ještě dříve, než přijel domů ze školení.
Jeho verzi traktůrku s kabinou jsme měli možnost vyzkoušet již v létě a víme, že si své zákazníky určitě najde. Na trhu totiž neexistuje podobný stroj. Nástavba je vybavená pozičními světly, stěračem čelního skla a je jednoduše připevněná, montáž zvládnou dvě osoby během několika minut. V kabině je dostatek místa i pro 190cm vysoké řidiče. Celá konstrukce je lehká a nevyžaduje kromě přesunutí zpětných zrcátek žádné další zásahy.

  

 

Děkujeme za tato vylepšení.
Zpět na výpis novinek