Dvoububnová sekačka nebo diskovka

Dvoububnová sekačka a diskovka mají několik společných vlastností.

Jedná se o žací ústrojí s podobnými záběry určená pro sekání vysoké trávy. Spojení s pohonnou jednotkou umožní naklopení v příčném směru a kopírování terénu. Oba adaptéry můžete jednoduše vyměnit za obracečku, mulčovač a mnoho dalšího příslušenství. Někteří zákazníci oba zmíněné modely sekaček kombinují, protože každý typ nabízí trochu jiné přednosti.

Disková sekačka trávu rozloží prakticky v celé šířce záběru. Je šetřnější k pokoseným stéblům a méně energeticky náročná na výkon motoru, protože trávu nikam neodhazuje.
Ideální využití pro chovatele, kteří suší seno na rozlehlých loukách bez překážek nebo jako náhrada lištových sekaček.
Nevhodné využití a s tím souvislé přetěžování nastane při čištění neudržovaných pozemků, hrbolatý terén má za následek vyšší strniště a v hustých typech porostů (jetelina, vojtěška) hrozí zahlcení.Dvoububnová sekačka je nejuniverzálnější typ žacího ústrojí, který poseká opravdu všechno. Díky prostoru mezi rotory, které neustále aktivně vtahují travní hmotu, se tato sekačka nezahlcuje ani v hustých a přerostlých porostech.
Výhodou jsou kyvně uložené nože, zabraňující poškození při drobném nárazu a ochranný kryt bránící odletu pevných částic. Žací bubny lépe kopírují terén a vytvářejí nižší strniště.
Pro pohon dvoububnové sekačky je potřeba mnohem více energie, proto sestava vyžaduje alespoň 13HP. Výsledný pokos musíte při sušení sena rozhrabat.Pokud si nevíte při výběru rady, neváhejte se ne nás obrátit, protože Dakr je sekání.


 

Zpět na výpis novinek