Dobře připravený stroj

Dne 29.9.2022 jsme testovali firemní FD5, na niž se musel po nedávné nehodě měnit olej v hydropřevodovce, neboť kolegyně vytrhla o pařez hadici od chlazení a stroj v tu chvíli přestal fungovat. Docela drsný problém, ale nakonec stačilo v servisu vypustit původní náplň, vyměnit hadice, spony, nalít novou náplň (Elf Evolution 900 5W-50) a vše správně odvzdušnit.
 
Traktor má zpět svou původní sílu a díky péči našeho servisáka byste na něm ani nepoznali, co jsme společně už všechno zažili. Tento konkrétní stroj funguje od prvních testů stále se stejným motorem i převodovkou, kdy měl ještě provizorní kapotu a jiným způsobem řešený zadní nosič. Tento traktor jsme vystavovali na několika výstavách, kdy ještě sériové stroje nebyly skladem, jezdíme s ním po předváděčkách. Tato FD5 se objevila v několika videích a dokonce vezla novomanžele pracující v Dakru v jejich významný den na svatbě. V roce 2017 jsme začali tyto stroje prodávat a mnozí zákazníci i prodejci namítali, že traktor je malý, slabý, škaredý atd. Pro někoho možná ano. A pro někoho zase třeba ne. V tuto chvíli sjíždí z montáže FD5 s výrobními čísly 950+. Zkušební stroj pořád funguje a je v dobré kondici, což dokládá následující video:
 Zkouška proběhla ve svažitém sadu s mnoha stromy, podmáčený terén, porost 1metr vysoký, občas spadlá větev zarostlá trávou. Pro likvidaci letos nesekané trávy jsme zvolili rotační mulčovač M70, který se v těchto podmínkách osvědčil již během závodu Soběchlebský Žleb 21 

Jaké jsou poznatky?
Plochu 1.500m2 jsme tentokrát sekali 80minut, během kterých se teplota hydropojezdu ustálila na 80°C. Stroj spotřeboval 4litry benzínu. Každé stéblo je několikrát přeseknuté a trávní zbytky jsou nařádkované, ale na podzim, vzhledem k častému střídání počasí dojde k rychlému rozkladu mulče. Uzávěrka a traktorový vzorek pneumatik posouvají možnosti využití této sestavy hodně nad schopnosti klasických zahradních sekaček. Nikdy však nezapomínejte na bezpečnost. Nejprudší pasáže raději vyjíždějte, ať můžete bezpečně couvat, pokud do kopce nevyjedete. Radek Rakovský není jen výborný servisní technik, ale je na traktorech vychovaný, takže s přesností dokáže obsekat kmeny stromů, pařezy a další možné překážky, aniž by cokoliv poškodil.
 
Opravit se dá všechno, přesto doporučuji, vyhýbejte se pařezům.
Pokud se již něco poškodí, obraťte se na odborníky.
 
Dobře připravený stroj je totiž základ pro kvalitně odvedenou práci.
#dakrjesekani

Zpět na výpis novinek